Ukázka č. 5 z knihy Znovuzrození
〰〰〰
Je sice pravda, že vnější svět ani okolnosti našeho života nemáme pod kontrolou, a proto je potřeba smířit se s tím, že spoustu věcí nemůžeme změnit nebo přímo ovlivnit. Co ale ovlivnit můžeme, jsou naše reakce a prožívání.
Jestliže v nás vznikají spontánní reakce na prožívané situace bez pochopení, proč tomu tak je, pak jen kloužeme po povrchu vědomí a prohlubuje se v nás pocit frustrace.
Tyto bolestivé pocity spojené s bezmocí, vinou, bojem nebo strachem se těmito rekacemi stále dokola generují v našem vědomí a přitahují do našeho života podobné okolnosti a podobné lidi. A opakuje se to tak dlouho, dokud nedojde k hlubšímu uvědomění příčiny těchto našich reakcí a my nezačneme k situaícm, které zažíváme, měnit svůj vnitřní postoj.
Když si však uvědomíme, že můžeme ovlivňovat naše reakce na tyto oklnosti a že vše, co se nám děje, vychází z našeho vnitřního prostoru, můžeme dojít k pochopení, že tento scénář bezmoci je pouhým konstruktem mysli.
Nejedná se totiž o nějakou objektivní skutečnost, ale pouze o naše přesvědčení a pocity, které pramení z našeho podvědomí.
My se pak můžeme vědomě zaměřit na skutečný kořen naší bolesti, a tím je energie s určitým emočním nábojem, která je uložená hluboko v našem těle.
Tím, že se zaměřujeme na epicentrum bolesti v našem těle, odvádíme mysl od destruktivních myšlenek a svéjí pozorností uzdravujeme místo, kde jsou uloženy vzpomínky na naše dětská traumata.
Pokud budeme těmto místům věnovat pozornost se záměrem přijetí uložených emocí a nebudeme se chtít pouze zbavit bolesti, pak bude naše mise úspěšná a my se naučíme přistupovat k sobě s laskavostí a soucitem.
Obsah knihy Znovuzrození